Mirko Krajci
Mirka Krajčiho naša hudobná verejnosť dosiaľ poznala predovšetkým ako veľmi zaujímavého skladateľa, predstaviteľa najmladšej generácie. No po 10. februári, keď v preplnenom Koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu obstál na čele Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu minimálne na jednotku s hviezdičkou, mala by ho poznať ako jednu z najvýraznejších dirigentských nádejí na Slovensku.

[...]

Mirko Krajči a rozhlasový orchester ponúkli tento večer lahôdku najvyššej kvality. Už dávno som na slovenských koncertných pódiách nezacítil taký nádych niečoho ozaj posvätného, výnimočného:  pocit, že interpret je s hudbou doslova zrastený, že ju podáva s takou nenútenou sústredenosťou, aká doslova elektrizuje sálu a vyráža dych.

Hudobný život, 3/2000, Tamás Horkay: SOSR vo februári, Svetlé chvíle Mirka Krajčiho



Mirko Krajči robil čo mohol a výsledok sa dostavil. Jeho prístup mi bol veľmi sympatický. Utvrdil ma v presvedčení, že na dirigentskom stupienku stojí zodpovedný, spoľahlivý a mysliaci hudobník, ktorý si váži ponúknutú šancu.

Hudobný život 4/1997, Igor Javorský: Dvakrát SOSR



Už tu sa Mirko prejavil ako dirigent, ktorý vie teleso zdisciplinovať a vštepiť mu zmysluplnú koncepciu celku. Svoju predstavu o výraze a charaktere dokáže tlmočiť adekvátnym a pekným gestom.

Hudobný život 5/1995, Markéta Štefková: Absolventský koncert Mirko Krajčiho tak trochu veľkonočne



Pôvab, ľahkosť, koncertantnosť tejto hudby vyjasnili vnútro poslucháčov i vďaka výborne muzicírujúcim sólistom-dychárom a presnému dirigentskému vedeniu dirigenta Mirka Krajčiho.

[...]

A ako vidno i z tohto koncertu, na ktorom Mirko Krajči „zaskočil“ za svojho kolegu - na Slovensku je veľa pohotových a zrelých dirigentov, ktorým chýba jediné: orchester.

Literárny týždeň 4.4.2007, Terézia Ursínyová: Keď hudba inšpiruje



Bola to veľká úloha pre dirigenta i orchester. Počiatočný rešpekt sa však postupne menil na spontánnu výpoveď. Takáto hudba jednoducho nedovolila nikomu vychladnúť. Vyslovujem preto veľké uznanie dirigentovi i orchestru.


Hudobný život, 7-8/2014, Igor Berger: Faustovský Beethoven a mrazivo hlboký Šostakovič